2. fokú egyenlet de hogy jön ki? a profitmaximalizálós feladathoz a többi lent


TC= q3/3 -4q2 +2q = 64

és akkor ebből lett az hogy

MC= dTC/dq = q2 -8q + 2 = p vagyis 50 de a 64-ből hogy lett 2?


meg hogy tűnt el a q3/3


aki ért hozzá kérem segítsen


2016. jún. 3. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Deriváltad q szerint... Nem a 64-ből lett 2, hanem a 2q-ból, a 64 meg eltűnt, mert konstans.
2016. jún. 3. 15:28
 2/3 anonim ***** válasza:
A q^3 /3-ból is úgy lett q^2...
2016. jún. 3. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

(x^n)' = n*x^(n-1), ennyit kell alkalmazni. Hatványfüggvény deriváltja.


pl: (x^7)'=7*x^6; (2x^4)'=8x^3, stb stb.

2016. jún. 3. 15:30