TC= q3/3 -4q2 +2q = 64
és akkor ebből lett az hogy
MC= dTC/dq = q2 -8q + 2 = p vagyis 50 de a 64-ből hogy lett 2?
meg hogy tűnt el a q3/3
aki ért hozzá kérem segítsen
2016. jún. 3. 14:53
1/3 anonim válasza:
Deriváltad q szerint... Nem a 64-ből lett 2, hanem a 2q-ból, a 64 meg eltűnt, mert konstans.
3/3 anonim válasza:
(x^n)' = n*x^(n-1), ennyit kell alkalmazni. Hatványfüggvény deriváltja.
pl: (x^7)'=7*x^6; (2x^4)'=8x^3, stb stb.