Most tanuljuk a törteket ami nehezen megy meg a százalékszámítást de az megy valaki segítene?

Ez a jel a törve _

1. 10_26 * 13_50=

2. - 10_3: 7=

3. 8_3: 7_5=

4. 13_5 : 1_4 ?



2016. jún. 1. 18:26
 1/2 anonim válasza:

1. Az egyszerű szorzásnál számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel szorzunk, tehát:

10/26 * 13/50 = 130/1300 = 1/10


2. Osztásnál az egyik - általában a második tört - reciprokát vesszük, ilyenkor már szorzássá alakul:

-10/3 : 7 = -10/3 * 1/7 = -10/21


3-4. Szintúgy a reciprok alapján:

8/3 : 7/5 = 8/3 * 5/7 = 40/21

13/5 : 1/4 = 13/5 * 4/1 = 52/5

2016. jún. 1. 18:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ment a zöld
2016. jún. 1. 18:51