Most tanuljuk a törteket ami nehezen megy meg a százalékszámítást de az megy valaki segítene?
Ez a jel a törve _
1. 10_26 * 13_50=
2. - 10_3: 7=
3. 8_3: 7_5=
4. 13_5 : 1_4 ?
2016. jún. 1. 18:26
1/2 anonim válasza:
1. Az egyszerű szorzásnál számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel szorzunk, tehát:
10/26 * 13/50 = 130/1300 = 1/10
2. Osztásnál az egyik - általában a második tört - reciprokát vesszük, ilyenkor már szorzássá alakul:
-10/3 : 7 = -10/3 * 1/7 = -10/21
3-4. Szintúgy a reciprok alapján:
8/3 : 7/5 = 8/3 * 5/7 = 40/21
13/5 : 1/4 = 13/5 * 4/1 = 52/5
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ment a zöld
2016. jún. 1. 18:51