A gyűjtőlencse Fókusztávolsága f = 40 cm ,m. Számítsd ki a lencse törőerősségét (D) És görbületi sugarát !

... Légyszi úgy segits ,hogy szamitásaid nyomon követőek legyenek,mert az is kell ! Köszönöm szépen .:)



2016. máj. 27. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:

D=1/f

A fókusztávolságra ügyelj, méterbe váltsd át.

Ezen igazából nem sok semmi levezetni való van, használod a képletet. ebből D=1/0,4 -> D=2,5

A görbületi sugár meg a fókusztávolság kétszerese, tehát 80cm.

2016. máj. 27. 21:14