A gyűjtőlencse Fókusztávolsága f = 40 cm ,m. Számítsd ki a lencse törőerősségét (D) És görbületi sugarát !
... Légyszi úgy segits ,hogy szamitásaid nyomon követőek legyenek,mert az is kell ! Köszönöm szépen .:)
2016. máj. 27. 19:42
1/1 anonim válasza:
D=1/f
A fókusztávolságra ügyelj, méterbe váltsd át.
Ezen igazából nem sok semmi levezetni való van, használod a képletet. ebből D=1/0,4 -> D=2,5
A görbületi sugár meg a fókusztávolság kétszerese, tehát 80cm.