S.martin.g kérdése:

Fizika szorgalmi. Egy 2.5m hosszú padlódeszkát az eggyik végétől 0.6m-re támasztunk alá. A segéd munkás a deszka rövidebb oldalán az éktől 25cm távolságra áll a 20kg tömegű padlódeszkára, és a deszka egyensúlyban lebeg. Mekkora a segédmunkás tömege?

A számolással eggyütt légyszives,hogy megprobáljam megérteni.A válaszokat köszönöm!

2016. máj. 26. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A két oldal forgatónyomatékának meg kell egyezni. Egyik oldalon a munkás és a deszka tömegéből származik nyomaték, míg a másik oldalon csak a deszka tömegéből. A munkás tömege legyen X, a nehézségi gyorsulás g(=9.81):

(6/25)*20*g*0.3 + X*g*0.25 = (19/25)*20*g*0.95

14.1264 + X*2.4525 = 141.6564

X = (141.6564-14.1264)/2.4525 = 52

Vagyis a munkás 52kg tömegű.


Ha valamit nem értesz, kérdezz bátran!

2016. máj. 26. 21:47
 2/4 A kérdező kommentje:
Az adatokat kérhetném érthetőbben?
2016. máj. 29. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:

(6/25)*20*g*0.3 + X*g*0.25 = (19/25)*20*g*0.95


(6/25)*20*g*0.3, itt az adatok:

6/25: a padló hosszának ekkora része van azon az oldalon, ahol áll a munkás

20: a deszka tömege

g: nehézségi gyorsulás

0.3: a deszka tömegéből adódó súlyerőt mindig a hossz feléhez szokás értelmezni


X*g*0.25, itt az adatok:

X a munkás tömege

g: nehézségi gyorsulás

0.25: ekkora távolságra áll a munkás az alátámasztástól, itt adódik a súlyerő



(19/25)*20*g*0.95, itt az adatok:

19/26: a deszka hosszának ekkora része esik a másik oldalra

20: deszka tömege

g: nehézségi gyorsulás

0.95: a 19/25 része a deszkának 1.9 méter, és mint már említettem, a deszka súlyerejét a deszka hosszának felénél értelmezzük

2016. máj. 29. 19:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Igy már értem.
2016. máj. 29. 19:45