Halmazállapot változás SOS? Béla 90fokos teát szeretne -18fokos,7g-os jégkockákkal lehűteni. Hány C. fokos hőmérsékletre hűl le a tea, ha 15db jégkocka van?

Légyszi segítsetek, nagyon fontos!!!

2016. máj. 25. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Matematika és fizika feladatok megoldásához lényeges, hogy meglegyenek a "szükséges és elégséges" feltételek.

A kérdésben nincsenek meg!

Nagyon nem mindegy, mekkora lesz a tea hőmérséklete a 105 gr jégkockától, ha nincs meghatározva, milyen térfogatú teáról van szó!

Legalább jól másold le a feladatot!

2016. máj. 25. 21:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogadok, hogy Kobo ezt sem érti...
2016. máj. 25. 21:45
 3/5 A kérdező kommentje:
De vicceske a második válaszoló... Valóban, sajnos az lemaradt, mert nem lehetett kimásolni a feladatot, s gyors szerettem volna lenni. 5dl teáról van szó.
2016. máj. 26. 05:39
 4/5 Arp Du ***** válasza:
100%

5dl=0,5l=0,5kg

105g=0,105kg

Ami hőt a lead a tea hűléssel, azt felveszi a jég melegedése:

Q(tea hűlés)=Q(jég melegedés)


hány fokra hűl T=?

feltéve hogy T>0 a tea nem fagy meg


Q(tea)= c*m*dT= 4,2 kJ/kgC *0,5kg *(90-T)= 189-2,1*T


Q(jég)= jég melegedése 0fokra + olvadás + víz melegedése T-re

0fokra: c(jég)*m(jég)*18 Cfok= 2,1 kJ/kgC *0,105kg *18 C = 4 kJ

olvadás: L(jég)*m(jég)= 334 kJ/kg *0,105kg = 35,1 kJ

T-re: c(víz)*m(jég)*T= 2,1 * 0,105 *T = 0,22*T


Q(tea)=Q(jég)

189-2,1*T = 4 + 35,1 + 0,22*T

149,9 = 2,32*T

T= 64,6 (Cfok) a végső hőmérséklet

2016. máj. 26. 15:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. máj. 26. 16:06