2.Egy elhanyagolható tömegű tartályban 20°C-os víz van. A tartályban 2kg olvadásponton lévő olmot öntünk, aminek hatására a víz egytized része elforr. Mennyi víz volt kezdetben a tartályban?
Levezetést is mutassátok meg kérlek!
2012. máj. 20. 13:51
1/5 anonim válasza:
t(k)=283 K
t(v)=303 K
t(j)=273 K
m(v)=?
m(j)= 25g= 0,025 kg
c(v)=4220 J/kg*K
c(j)=2090 J/Kg*K
t(k)=[c(v)*m(v)*t(v)]+[c(j)*m(j)*t(j)]/[c(v)*m(v)]+[c(j)*m(j)
283=(1278660m+14264,25)/(4220m+52,25)
1194260m+14786,75=1278660m+14264,25
522,5=84400m
0,0062kg=m
V=m/ρ=0,0062/1000=6,2*10^-6 m^3 = 0,0062dm^3= 0,0062 l= 6,2 ml
ha nem számoltam el akkor ennyi
2/5 anonim válasza:
Bár lehet, hogy elszámoltam, mert ez nagyon kevés víz :)
de amugy érhető, tudod mit írtam?
3/5 A kérdező kommentje:
Nemigazán,felírnád egyszerübben?
Meik kérdére válaszoltál?
2012. máj. 20. 15:55
4/5 A kérdező kommentje:
*Mennyi vizet hűt le
2012. máj. 20. 15:59
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segitettél :D
2012. máj. 20. 16:27