1. Mennyi vizet hűz le 30°C-ról 10°C-ra egy 25gramm tömegű 0°C-os jégkocka?


2.Egy elhanyagolható tömegű tartályban 20°C-os víz van. A tartályban 2kg olvadásponton lévő olmot öntünk, aminek hatására a víz egytized része elforr. Mennyi víz volt kezdetben a tartályban?

Levezetést is mutassátok meg kérlek!



2012. máj. 20. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

t(k)=283 K

t(v)=303 K

t(j)=273 K

m(v)=?

m(j)= 25g= 0,025 kg

c(v)=4220 J/kg*K

c(j)=2090 J/Kg*K


t(k)=[c(v)*m(v)*t(v)]+[c(j)*m(j)*t(j)]/[c(v)*m(v)]+[c(j)*m(j)


283=(1278660m+14264,25)/(4220m+52,25)

1194260m+14786,75=1278660m+14264,25

522,5=84400m

0,0062kg=m


V=m/ρ=0,0062/1000=6,2*10^-6 m^3 = 0,0062dm^3= 0,0062 l= 6,2 ml


ha nem számoltam el akkor ennyi

2012. máj. 20. 15:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár lehet, hogy elszámoltam, mert ez nagyon kevés víz :)

de amugy érhető, tudod mit írtam?

2012. máj. 20. 15:20
 3/5 A kérdező kommentje:

Nemigazán,felírnád egyszerübben?

Meik kérdére válaszoltál?

2012. máj. 20. 15:55
 4/5 A kérdező kommentje:
*Mennyi vizet hűt le
2012. máj. 20. 15:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segitettél :D
2012. máj. 20. 16:27