Segítség kéne a fizika házimhoz, többi leírásban!?


1. Egy 2m3

-es tartályban 180kPa nyomású 20 0C hőmérsékletű gáz van. Ha a gázzal 1843J hőt

közlünk, a hőmérséklete 21 0C lesz. Hány szabadsági foka van a gázrészecskéknek? Ha a

szabadsági fok 5 lenne, akkor 1843J hő hatására mennyivel változna a gáz hőmérséklete?


2. A 12kg oxigént tartalmazó palack hőmérséklete 25 0C-kal nőtt. Mennyi hőmennyiséget vett fel

a környezetéből, ha az oxigén fajhője állandó térfogaton 632 J/kg*K?


3. A hőerőgép hatásfoka 22%. Mennyi hőt vett fel a kazánból, ha a hűtőnek leadott hő 1400J?



2016. máj. 24. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek egyszerű képletbehelyettesítések, miben akadtál el, hisz ott a fv. táblában minden?
2016. máj. 25. 07:55
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem a fizikát így ha megtudná nekem valaki oldani úgy hogy lrvezeti sokat segítene.
2016. máj. 25. 13:25
 3/3 Arp Du ***** válasza:

2.Q=c*m*deltaT

m=12 kg

deltaT=25 K

c=632 J/kg*K

hőmennyiség Q=?


3. hatásfok= hasznos munka/ befektetett energia

22/100= Q(leadott) / Q(felvett)

0,22= 1400/Q(felvett)

Q(felvett)=1400/0,22

2016. máj. 25. 17:12