1. Egy 2m3
-es tartályban 180kPa nyomású 20 0C hőmérsékletű gáz van. Ha a gázzal 1843J hőt
közlünk, a hőmérséklete 21 0C lesz. Hány szabadsági foka van a gázrészecskéknek? Ha a
szabadsági fok 5 lenne, akkor 1843J hő hatására mennyivel változna a gáz hőmérséklete?
2. A 12kg oxigént tartalmazó palack hőmérséklete 25 0C-kal nőtt. Mennyi hőmennyiséget vett fel
a környezetéből, ha az oxigén fajhője állandó térfogaton 632 J/kg*K?
3. A hőerőgép hatásfoka 22%. Mennyi hőt vett fel a kazánból, ha a hűtőnek leadott hő 1400J?
2016. máj. 24. 18:33
1/3 anonim válasza:
Ezek egyszerű képletbehelyettesítések, miben akadtál el, hisz ott a fv. táblában minden?
2/3 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem a fizikát így ha megtudná nekem valaki oldani úgy hogy lrvezeti sokat segítene.
2016. máj. 25. 13:25
3/3 Arp Du válasza:
2.Q=c*m*deltaT
m=12 kg
deltaT=25 K
c=632 J/kg*K
hőmennyiség Q=?
3. hatásfok= hasznos munka/ befektetett energia
22/100= Q(leadott) / Q(felvett)
0,22= 1400/Q(felvett)
Q(felvett)=1400/0,22