7. -es kémiában segítség?


1. Igazold a tömegmegmaradás törvényének érvényesülését az alábbi reakciókra!

N2+3 H2=2 NH3

anyagmennyiség:....+....=....

tömegek:

ellenőrzés:

Számítsd ki, hogy 12 gramm hidrogén hány gramm nitrogénnel egyesül, és hány gramm ammónia keletkezik!


2. Igazold a tömegmegmaradás törvényének érvényesülését az alábbi reakciókra!

2K+ Cl2 = 2KCl

anyagmennyiség: ...+...=...

tömegek:

ellenőrzés:

Számítsd ki, hogy 142 gramm klór hány gramm káliummal egyesül, és hány gramm kálium-klorid keletkezik?


3. Igazold a tömegmegmaradás törvényének érvényesülését az alábbi reakciókra!

2Ca+ O2= 2CaO

anyagmennyiség: ...+...=...

tömegek:

ellenőrzés:

Számítsd ki,hogy 8 gramm oxigénben hány gramm kalcium égethető el, és hány gramm kalcium-oxid keletkezik?


4.Nátrium-hidroxid-oldatba sósavat csepegtetünk. Az univerzális indikátor halványzöld színűvé válik.

a, Milyen kémhatású oldat keletkezik?

b, Írd le a reakció egyenletét

c, Írd le a (kémhatást okozó ionokkal) a reakció lényegét!



KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A VÁLASZOKAT!:)



2016. máj. 22. 16:33
 1/3 Arp Du ***** válasza:

hátha segít

(ami elé nincs írva, az 1)

anyagmennyiség: 1 mol + 3 mol = 2 mol

tömegek:

(atomtömeget a periodusos rendszerben megtalálod)

-kiindulási anyagok

2 mol N: 2*14 g

3*2 mol H: 6*1 g

-keletkező:

2 mol N: 2*14 g

2*3 mol H: 6*1 g

ellenőrzés: ugyanakkora a kiindulási és a keletkező tömeg


12 g H-ben 12g/(H atomtömege)=12/1= 12 mol H van, ez 6 mol H2

a reakció: 1mol+3mol=2mol

6 mol H2 -vel: 2 mol+6mol=4mol

2mol N2 tömege: 2*2*N atömtömege= 2*2*14= 56 g

4mol NH3 tömege: 4*(N atomtömege + 3*H atomtömege)= 4*(14+3) = 68 g

2016. máj. 22. 19:43
 2/3 Mojjo ***** válasza:

A kötési energia meg biztos a semmiből manifesztálódik :D

Hajh, ezek az általános iskolás kémia-okosságok. Amikor megtanítják a gyerekeknek, hogy a proton, meg a neutron tömege egyenlő, meg, hogy ezekben a reakciókban megmarad a tömeg. Hát igen, végülis mennyivel egyszerűbb ez, mint a valóságot elmagyarázni még ha konyhanyelven is. Ja, semmivel...

2016. máj. 22. 22:38
 3/3 anonim válasza:

4. a, semleges ( közömbösítés )

b, HCl + NaOH ---> NaCl + H2O

c. H3O+ + OH- ---> 2 H2O

2016. máj. 25. 10:57