Hetedikes kémiában valaki tud segíteni?


Igazold a tömegmegmaradás törvényének érvényesülését az alábbi reakciókra!

2Mg+ O2 = 2MgO

anyagmennyiség? ....+....=....

tömegek:

ellenőrzés:

Számítsd ki,hogy 6 gramm magnézium hány gramm oxigénnel egyesül, és hány gramm magnézium-oxid keletkezik?

/Előre is köszönöm a válaszokat!:) /



2016. máj. 22. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

anyagmennyiség

2mol+1mol=2mol

azt nézd, hogy milyen szám van a vegyjel előtt, ha nincs semmi az egyet jelent :)

2016. máj. 22. 12:16
 2/3 anonim ***** válasza:
a tömeget úgy kapod meg, hogy megnézed a periódusos rendszerben és megszorzod annyival, ahány van belőle
2016. máj. 22. 12:18
 3/3 Arp Du ***** válasza:

1 mol Mg (magnézium) tömege: 24,3g

2 mol Mg van, ezért 48,6g

1 mol O (oxigén) tömege: 16g

2 mol van mert O2, ezért 32g

ellenőrzés 2 mol MgO tömege: 2*24,3 +2*16= 48,6 +32


hány g O? hány g MgO? lépések:

-kiszámolod 6 g Mg-ban hány mol Mg van

6g /24,3g/mol= kb. 0,25 mol

-a reakcióban Mg, O és MgO mol-jainak száma ugyanannyi

(2 mol Mg atom + 1*2 mol O atom = 2 mol MgO)

0,25 mol O tömege:

atomtömege 16g/mol -> 0,25mol *16= 4 g oxigén

0,25 mol MgO tömege:

moláris tömege 24,3+16=40,3 g/mol -> 0,25mol *40,3= 10 g magnézium-oxid

2016. máj. 22. 13:42