Segítene valaki a fizika leckében?


A tanár úr megszokta a középiskolát, ezért nem a legjobb tanár így hetedikben..

A kérdés ez lenne:Mekkora felületű jégtábla bír el egy 80 kg tömegű embert?



2016. máj. 21. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet 1 négyzetcenti is ha be van fagyva az egész tó,de 1 négyzetkilométer se tart meg ha 1-2 mm, úgy beszakad alattad hogy nézhetsz
2016. máj. 21. 12:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik valami egyértelmű kérdésnek. Többféleképpen is értelmezhető.


Miért pont a felület? Akkor nyomást kér? De tegyük most fel télleg egy úszó jégtábláról van szó, és az a kérdés mikor nem süllyed el vele egy 80kg tömegű ember.


Ehhez a felhajtóerővel kell számolni (és a térfogat a kérdés) így néz ki:


F(eredő) = F(nehézségi)-F(felhajtó) = 0 N [mivel egyensúyban van]


így F(felhajtó) = F(nehézségi)


ρ·V·g = 800N (ρ = sűrűség, ahol ρ·V = m )


Innen a jég térfogatára 0,087m^3 jön ki, a felület itt annyira játszik szerepet, hogy mekkora az a kívánt felület, amivel még nem borul fel. De azt is mondhatjuk, hogy 0,087m^3-rel egyenlő vagy nagyobb térfogatú jég is megfelel.

2016. máj. 21. 12:38
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, a nyomást kéri.

Köszönöm!

2016. máj. 21. 17:21