Tudnátok fizika leckében segíteni?


Egy autó 72 km/h sebességgel halad. Vele szembe egy 100 m hosszú tehervonat 36 km/h sebességgel jön ellenkező irányban.

Mennyi ideig látja a kocsiból kinéző utas a vonatot?

Mennyi ideig látja a kocsi utasa a vonatot, ha egy irányba és a kocsi is 36 km/h sebességgel halad?

Légyszíves a számítást is írjátok le! Köszönöm!



2015. okt. 7. 17:05
 1/2 anonim válasza:

v1 = 72 km/h = 20 m/s v2 = 36km/h = 10 m/s

Ha szembe mennek a sebesség összeadódik, v1+v2 = 30 m/s

t=s/v=100m / 30 m/s = 3.333... sec

A 2-nak nincs sok értelme, mert ugyanabba az irányba ugyanazzal a sebességgel egymás mellet fognak menni.

2015. okt. 7. 20:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. okt. 8. 05:38