Egy autó 72 km/h sebességgel halad. Vele szembe egy 100 m hosszú tehervonat 36 km/h sebességgel jön ellenkező irányban.
Mennyi ideig látja a kocsiból kinéző utas a vonatot?
Mennyi ideig látja a kocsi utasa a vonatot, ha egy irányba és a kocsi is 36 km/h sebességgel halad?
Légyszíves a számítást is írjátok le! Köszönöm!
2015. okt. 7. 17:05
1/2 anonim válasza:
v1 = 72 km/h = 20 m/s v2 = 36km/h = 10 m/s
Ha szembe mennek a sebesség összeadódik, v1+v2 = 30 m/s
t=s/v=100m / 30 m/s = 3.333... sec
A 2-nak nincs sok értelme, mert ugyanabba az irányba ugyanazzal a sebességgel egymás mellet fognak menni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. okt. 8. 05:38