Egy csípőfogó vágóél fele eső 12mm, a kézzel szorított végének a tengelytől mért távolsága tenyér közepéig 8cm. A kezünkkel 150N nagyságú erőhatást fejtünk ki a fogóra. Mekkora erő éri a drótot elvágás közben?2014. ápr. 3. 08:47
1/1 anonim válasza:
a két oldalon a forgatónyomaték ugyanakkora ami az erő és az erőkar szorzata, M1=M2 => F1*s1=F2*s2 => F1*0.012=150N *0.08 => F1=150*0.08 /0.012= 1000 N