Kell-e erő a mozgáshoz? Miért? Milyen erő? Mekkora erő? -egyenes vonalú egyenletes mozgás -egyenes vonalú egyenletesen változó mozgás -szabadesés -egyenletes körmozgás


#fizika #erő #mozgás kapcsolata
2014. márc. 31. 14:07
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
?
2014. ápr. 1. 08:03
 2/6 A kérdező kommentje:
Senki nem tudja a válaszokat? Sajnos én sem.:(
2014. ápr. 1. 13:40
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Azért, mert ez így értelmetlen. Egy test mozgása történhet erő hatására is meg nem is. Stb…
2014. ápr. 2. 07:19
 4/6 A kérdező kommentje:

A kérdést én is így kaptam,házi beadandó feladat!Nem megúszni akarom hanem megérteni.Ez a megoldás jó?

Egyenes vonalú egyenletes mozgás: Egyenes vonalú egyenletes mozgás dinamikai feltétele, hogy a testre ne hasson erő vagy a testre ható erők eredője nulla legyen.


Egyenes vonalú egyenletesen változó mozgás: Egyenes vonalú egyenletesen változó mozgás dinamikai feltétele, hogy a testre állandó nagyságú és irányú eredőerő hasson.

- gravitációs erő, - súrlódási erő, - súlyerő,

Szabadesés: Bármely két tömeggel rendelkező test között fellép a gravitációs erő.

A gravitációs mező a testekre a Föld középpontja felé mutató erőhatást fejt ki. A gravitációs erő hatására minden szabadon eső test sebessége másodpercenként 9,81 m/s -all megközelítően 10 m/s -all) változik.

- gravitációs erő, - közegellenállási erő


Egyenletes körmozgás: Egyenletes körmozgást akkor végez egy test, ha a ráható erők eredője állandó nagyságú és iránya minden pillanatban a kör középpontja felé mutat. - centrifugális erő, - súrlódási erő, - súlyerő

Vagy esetleg az elsőhöz oda kell írni a gravitációs- nehézségi erőt? Hisz az minden mozgásra hat ? Esetleg nem jól értelmezem? Levelezőn tanulok és nem mindig értem a feladatokat ...

2014. ápr. 2. 09:28
 5/6 anonim ***** válasza:
jónak tűnik, a második ugye úgy gondoltad hogy szum F=m*a=m*g - k*v ahol k*v stokesi súrlódás, az egyenletes körmozgásnál a centripetális erő tartja kör pályán a testet, másik vonatkoztatási rendszerből nézve persze vannak egyéb erők amik kifele hajtanák mint a centrifugális erő, de neked az Fcp kell ami m*v^2/r [link]
2014. ápr. 2. 21:45
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Ez jó, már csak ki kell fejteni.
2014. ápr. 3. 07:32