A fizika leckében kellene segíteni, légyszíves!?

Két vasúti állomásról amelyeknek egymástól mért távolsága 60 km, egyidejűleg indul egymással szembe két vonat. Mikor találkoznak, ha az egyiknek 12 m/s, a másiknak 15 m/s a sebessége? Órában és percben kell megadni.

2015. szept. 23. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A feladat felfogható úgy is, hogy mennyi idő alatt teszi meg a távolságot az a vonat, amelynek sebesség 12+15=27m/s

s=60km=60000m

t=s/v=60000/27=2222 másodperc, ami 37 perc, ami pedig 0,6167 óra.

2015. szept. 23. 18:00
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :)
2015. szept. 23. 18:10