Két vasúti állomásról amelyeknek egymástól mért távolsága 60 km, egyidejűleg indul egymással szembe két vonat. Mikor találkoznak, ha az egyiknek 12 m/s, a másiknak 15 m/s a sebessége? Órában és percben kell megadni.2015. szept. 23. 16:42
1/2 anonim válasza:
A feladat felfogható úgy is, hogy mennyi idő alatt teszi meg a távolságot az a vonat, amelynek sebesség 12+15=27m/s
s=60km=60000m
t=s/v=60000/27=2222 másodperc, ami 37 perc, ami pedig 0,6167 óra.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :)
2015. szept. 23. 18:10