Éppen kettes matematika átlaggal lehet valaki matematikus?

Figyelt kérdés
Arra célzok ezzel a kérdéssel,hogy a matekot meg lehet e tanulni vagy nem?

2016. máj. 20. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, milyen matematikusra gondolsz. A matematikai elemzőnek is matematikus diplomája van meg az elméleti matematikusnak is.
2016. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Akárki képes megtanulni. Egy jó tanárral, jó módszerrel. Az, hogy az állami oktatás szr, nem a diák hibája.
2016. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Attol függ, hogy ezt kettest hol éri el? Általános 3. oszt. vagy Phd disszertácio. (Könyörgöm! Tanulj meg kérdezni!!!!)
2016. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Én kettes voltam végig középsuliban, többször majdnem megbuktattak. Most egy jó egyetemen vagyok olyan műszaki szakon, ahol kemény matek van. Igazából nem érdekelt anno a matek, mert nem akartam régen továbbtanulni és nem erőltettem.


Itt össze kellett szednem magam, jó sok álmatlan éjszaka és tanulás. Éreztem sokszor, hogy nagyon hiányoznak az alapok. De nem lehetetlen, szorgalommal mindent meg lehet csinálni.


Más kérdés, hogy ettől függetlenül nekem eszembe se jutna matematikusnak menni még most se, mert így a félévente 2 matekos tárgy még belefért, de amúgy nem lenne hozzá türelmem. De ha ez a vágyálmod és érdekel, akkor meg lehet csinálni, egyetemen amúgyis jobban oktatják szerintem.

2016. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Meg lehet tanulni, de vannak, akik nem képesek a logikus gondolkodásra, és a matekhoz az kell. Gyakorolni fölösleges, csak megérteni.
2016. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
tapasztalatból mondom, hogy nem, én megpróbáltam :D és ezzel elfecséreltem egy egész évet...
2016. máj. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát most szomorú lettem :/
2016. máj. 20. 16:39
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne legyél az, valaki nem bírta és feladta egy év után, húha. Választhatsz kinek a példáját követed...
2016. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ha valaminek nincs értelme, feladja az ember és új dologba kezd, de nem vagyunk egyformák, lehet, hogy neked sikerül, de kicsi rá az esély, egyetemen is feltételeznek már valamilyen háttértudást, és nem fognak mindent a szádba rágni, ha nincs hozzá huzalmad, kár áltatni magad, hiába keresnek jól
2016. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

MEGÉRTENI lehet a matematika felépítését, MEGTANULNI, mint egy verset konkrét tételeket, definíciókat, bizonyításokat, illetve ELSAJÁTÍTANI a problémamegoldás képességét.

Az elsőhöz tiszta és éles logika, illetve bizonyos szemléletmód kell, ez szeritnem nem mindenkiben van meg egy bizonyos pont fölött. (Pl Azt még mindenki megértheti, hogy mit is jelent igazán a várható érték; de mondjuk a csoportelméletet már szeritnem nem mindenki)

A tételek szó szerinti megtanulását én nem matematikai képességnek gondolom, viszont ha ÉRTED a matematika felépítését, akkor gyakran megtanulás nélkül tudod őket reprodukálni teljesen pontosan.

A problémamegoldás szerintem egy képesség, olyan, mint mondjuk az autóvezetés. Fejleszthető(leginkább gyakorlással, de a pontos módszerből disszertációt lehetne írni), alapszinten mindenki képes rá, viszont ahhoz, hogy F1 világbajnok legyél, tehetségre is szükség van a befektetett munkán kívül.

Az alkérdésedre próbáltam válaszolni eddig. Ahhoz, hogy elvégezz egy matematikus képzést, mindhárom dologra szükség van, elég magas szinten. Viszont a 2-es jegy önmagában nem kizáró ok, bár nem sok jót sejtet. De én hiszem, hogy sok munával, és JÓ MÓDSZERREL lehetsz matematikus.

2016. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!