Msj529 kérdése:

Hány molekula van 6, 0 g metánban (CH4)? (a, ,4, , -es indexben van persze) Hány db atom van 6, 0 g szénben?

légyszíves olyan írjon,aki tényleg vágja a kémiát.Hogyan kell kiszámitni írja le,és milyen képlettel,köszi előre is

2016. máj. 19. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

moláris tömegekkel kell operálni...

6 gramm ch4-->x molekula

ch4 molekula moláris tömege 12+(4*1)=16g/mol

tehát 16 gramm=1mol=6*10^23-on db molekula... innen már meg hogy akkor 6 grammban mennyi van


6 gramm c-->


12gramm/mol a moláris tömege a szénnek, tehát 12gramm=1mol=6*10^23-on db atom

innen a 6grammot ki tudod számolni

2016. máj. 19. 15:13
 2/4 A kérdező kommentje:

nem értem még most sem,hogyan kell kiszámolni....

az tudom,h hogyan mell moláris tömeget számolni.

itt az a kérdés ezt hogy kell kiszámolni?

Eredménynek ez jön ki: N(CH4)=2,25*10^23-on ez a helyes mert megvan a megoldó kulcs.

Itt most a nagy ,,N,,-t kérdik,a tömeg meg megvan adva,ezt nem értem,h kell kiszámolni...

2016. máj. 19. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:

hát én még kis "n"-el tanultam, de ez mindegy

n a mólszám . Az kérdés hány mól metánod van


n=m/M


Az M -et ki tudod számolni

az m= 6 g


tehát n=6/M

2016. máj. 19. 18:06
 4/4 anonim válasza:

M(CH4)=12+4*1=16g/mol

n=m/M=6/16=0.375mol

N=n*NA=0.375*6*10^23=2.25*10^23 db

(NA-Avogadro féle állandó=6*10^23)

2016. máj. 21. 08:18