Melyikben van több atom/molekula?

330 cm3 standardállapotú gázban, vagy 7 cm3 acetonban?

2015. nov. 8. 22:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy 0,33 dm3/24,5 mol/dm3=0,013469 mol

De az acetonnak, hogy számoljam ki az anyagmennyiségét?


Tudom,hogy C3H6O, aminek a moláris tömeges az 58 g/mol

De innen hogyan tovább?

2015. nov. 8. 22:22
 2/4 Silber ***** válasza:

m=Rho*V

n=m/M


n=Rho*V/M


Keresd ki az aceton sűrűségét, és kiszámolható az anyagmennyisége.

2015. nov. 9. 09:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. nov. 9. 09:14
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudnál esetleg ennél a kérdésemnél segíteni?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2015. nov. 20. 21:39