330 cm3 standardállapotú gázban, vagy 7 cm3 acetonban?2015. nov. 8. 22:19
1/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy 0,33 dm3/24,5 mol/dm3=0,013469 mol
De az acetonnak, hogy számoljam ki az anyagmennyiségét?
Tudom,hogy C3H6O, aminek a moláris tömeges az 58 g/mol
De innen hogyan tovább?
2015. nov. 8. 22:22
2/4 Silber válasza:
m=Rho*V
n=m/M
n=Rho*V/M
Keresd ki az aceton sűrűségét, és kiszámolható az anyagmennyisége.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. nov. 9. 09:14
4/4 A kérdező kommentje:
Tudnál esetleg ennél a kérdésemnél segíteni?
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2015. nov. 20. 21:39