levezetést is irjatok légyszi2016. máj. 11. 17:46
1/2 bongolo válasza:
a)
Az első szám az n, az utolsó az n+200, az összegük 201*(n + n+200)/2 = 201*(n+100)
201*(n+100) = 2010^2012
n = 10*2010^2011 - 100
b)
Ugyanígy gondolkodva, az összeg 2011*(n+2010/2)
Viszont 2010^k nem osztható 2011-gyel, mert 2011 prímszám és nagyobb 2010-nél.
Vagyis nincs megoldás.
2/2 anonim válasza:
Mivel elég sokszor szidom a végtelenül ostoba matematikapéldákat amit házifeladatnak osztanak, hát most álljon itt az ellenkezője: ez egy jó példa. Rávezet, nem lehetetlen, nincsenek benne tévutak.