Kezdő bróker kérdése:

Valoszinusegszamitasos feladat segitseg?

1., A tapasztalatok szerint egy készülék élettartama exponenciális eloszlású val-gi változó, amelynek átlagos élettartalma 5700 óra. Mennyi a val-ge, hogy a készülék 5200 órán belül nem meghibásodik? P(ξ<4600)=? P(2900<ξ<4500)=? P(6400<ξ<8000|ξ>3500)=?

2016. máj. 1. 11:37
 1/1 anonim ***** válasza:

EX=5700 -> λ=1/5700

Exp(λ) esetén F(X)=1-e^(λ*X) ha 0<X, ezért:


P(ξ>=5200=1-P(ξ<5200)=1-F(5200)=1-(1-e^(λ*5200))= 1-1+e^(5200/5700)=e^(52/57)

P(ξ<4600=F(4600)=1-e^(46/57)

P(2900<ξ<4500)=F(4500)-F(2900)=1-e^(45/57)-(1-e^(29/57))=e^(29/57)-e^(45/57)

P(6400<ξ<8000|ξ>3500)= P(ξ<8000|ξ>3500)-P(ξ<6400|ξ>3500)=P(3500<ξ<8000)/P(ξ>3500)-P(3500<ξ<6400)/P(ξ>3500)=(F(8000)-F(3500))/(1-F(3500))-((F(6400)-F(3500)/(1-F(3500)))=... az előző pontok alapján könnyű befejezni.


Remélem nem írtam és nem számoltam el semmit.

2016. máj. 1. 17:44