2016. ápr. 29. 22:32
1/2 anonim válasza:
Nem maradt ki valami a szövegből?
Például ismerjük a háromszög kerületét ? Vagy ilyesmi !
2/2 Fibonacci válasza:
A Δ oldalai: a,b,c (c az átfogó)
a b és c közötti szögfelező a1+a2 -re bontja az a befogót (a1 van a b mellett, a derékszögnél, a2 pedig a c mellett).
A lényeg a szögfelező-tétel, miszerint a szögfelező a szomszédos oldalak arányában metszi a szemközti oldalt,
esetünkben: a1/a2 = b/c
Szerkesszünk a1 befogóval és a2 átfogóval egy derékszögű Δ-t, ami hasonló lesz a keresett Δ-höz.
Ezután ezt már csak fel kell nagyítani úgy, hogy a másik befogó képe a(=a1+a2) legyen.