Toto12 kérdése:

Egy derékszögű háromszögben az a hegyesszög szögfelezőjének hossza 20 cm. Ez a szögfelező az a szöggel szemközti befogóval 60°-os szöget zár be. Hány centiméter ennek a befogónak a hossza?

FONTOS!!!

2015. nov. 4. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2015. nov. 4. 17:08
 2/10 anonim ***** válasza:
2015. nov. 4. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Így gondoltad?

Biztos, hogy a hegyesszög szögfelezője?

2015. nov. 4. 17:10
 4/10 A kérdező kommentje:

igen

biztos hogy így

2015. nov. 4. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a hegyesszög szögfelezője 20 cm, akkor nem jó amit linkeltem.

De akkor igazán nem is tudom, hogy hogy jön ki.

2015. nov. 4. 17:18
 6/10 A kérdező kommentje:

2.válaszadó

nagyon szépen köszönem

DE

Valami elmélet nincs rá hogy ha megvan a három szög (90;30;60) és a 20 centis átfogó

akkor hogy lehet kiszámolni a két befogót?

2015. nov. 4. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A szögfelező egy kisebb derékszögű háromszög átfogója, hossza 20 cm.


A kis háromszögben a 60°-os szöggel szemközti befogó: sin(60°) * 20 ≈ 17,32 cm.

(Ez az eredeiti háromszög, felezett szög melletti befogója is.)


A kis derékszögű háromszög másik hegyesszöge 180° - (60°+90°) = 180° - 150° = 30°.

A felezett szög tehát 2 * 30° = 60°-os.


A szemben levő befogó tg(60°) * 17,32 cm ≈ 30 cm.

2015. nov. 4. 17:21
 8/10 A kérdező kommentje:

oké hogy a2+b2=c2

a2+b2=400

de hogy jön ide a két szög??

2015. nov. 4. 17:22
 9/10 A kérdező kommentje:
ja értem köszi :D
2015. nov. 4. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

A szögek nyilvánvalóak, ahogy előbbi írta.

APC egy szabályos 3szög fele, tehát PC=10 cm

APB pedig egy =szárú 3szög: AP=PB=20 cm

2015. nov. 4. 20:36