Köszi szépen :)2010. ápr. 7. 18:46
1/2 anonim válasza:
hat annyit tudok hogy a "kalapos" szamokkal osztani es kivonni nem lehet igy mikor atviszed eggyik oldalrol a masikra akkor a szam inverzet illetve az ellentetjet kell irnod es szorzassa illetve osszeadassa alakul.
old meg:P
sok sikert:)
2/2 anonim válasza:
Használd a logaritmust. A bal oldali szám logaritmusa egyenlő a jobb oldali szám logaritmusával. Kapod felhasználva a logaritmusok tulajdonságait:
lg(0,15)=(x/6)*lg(0,10)
x/6=lg(0,15/0,10)
x/6=lg(1,5)
x=6*lg(1,5)
Az egyenlőtlenségnél felhasználod az exponenciális függvény tulajdonságait, 1-nél nagyobb alap esetén monoton növekvő. Kapod:
x-2<13-2x
3x<15
x<5
Vagyis a -végtelen öt nyílt intervallum ha a valós számok halmazában kell megoldani.
Ha a természetes számok halmazában akkor a megoldás 0,1,2,3,4.