Mennyi tojás volt a kosarakban? Hogyan kell felirni az egyenletet vagy egyenlőtlenséget?

Kati vásárolni volt. Az egyik kosárba kétszer annyi tojást tett, mint a másikba. Ha az elsőből 10-et áttesz a másikba, akkor atz elsőben 3 tojással több lesz, mint a másodikban. Mennyi van eredetileg a kosarakban?
2009. febr. 21. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:

1. kosár= x

2. kosár= 0,5x

(x-10)-3=0,5x+10

x-13=0,5x

A két kosár tartalma között 13 a különbség.

Nekem kijött a 46 az első kosár tartalmára, míg a másik az 23. Most nem tudom leírni, hogy, mert először tippeltem és úgy jött ki.

2009. febr. 21. 14:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy 10-es lemaradt, helyesen:


1. kosár= x

2. kosár= 0,5x

(x-10)-3=0,5x+10

x-13=0,5x+10

0,5x=23

x=46

2009. febr. 21. 18:06