Kati vásárolni volt. Az egyik kosárba kétszer annyi tojást tett, mint a másikba. Ha az elsőből 10-et áttesz a másikba, akkor atz elsőben 3 tojással több lesz, mint a másodikban. Mennyi van eredetileg a kosarakban?2009. febr. 21. 12:08
1/2 anonim válasza:
1. kosár= x
2. kosár= 0,5x
(x-10)-3=0,5x+10
x-13=0,5x
A két kosár tartalma között 13 a különbség.
Nekem kijött a 46 az első kosár tartalmára, míg a másik az 23. Most nem tudom leírni, hogy, mert először tippeltem és úgy jött ki.
2/2 anonim válasza:
Egy 10-es lemaradt, helyesen:
1. kosár= x
2. kosár= 0,5x
(x-10)-3=0,5x+10
x-13=0,5x+10
0,5x=23
x=46