Hogy kell ezeket a 9. osztályos matek feladatokat megoldani? (többi lent)


1,Egy paralelogramma egyik szöge 20 fokkal nagyobb mint a másik. Mekkorák a szögei?

2, Egy deltoid két szemközti szöge 32 és 131 fok. Mekkorák a szögei?

3, Egy húrtrapéz egy szárán fekvő szögeinek aránya 2:3. Mekkorák a belső szögei?



2016. ápr. 25. 16:45
 1/5 A kérdező kommentje:
SOS
2016. ápr. 25. 17:23
 2/5 anonim ***** válasza:

1. A paralelogramma szomszédos szögeinek összege 180 fok.

x+x+20=180

2x+20=180

2x=160

x=80 fok


Tehát a szögek: 80, 80, 100 és 100 fokosak.


2. Deltoid oldalsó szögei egyenlők.Szögeinek összege(mint minden négyszögnél) 360 fok.

32+x+131+x=360 fok

2x+163=360

2x=197

x=98,5 fok


Tehát a deltoid szögei: 32, 131, 98,5, 98,5 fok


A hármast így hirtelen nem tudom.

2016. ápr. 25. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja,ha SOS?!?! (Hetedikben nem volt az?)

[link]

2016. ápr. 25. 18:05
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. ápr. 25. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

A húrtrapéznál az alapokon fekvő szögek egyenlők, belső szögeinek összege 360 fok. a szögek aránya 2:3, tehát a hosszabbik alapon fekvő szögek 2X, a rövidebbik alapon fekvő szögek 3X hosszúak. Elég az egyik száron fekvő szögeket kiszámolni, mert a másik száron ugyanakkorák a szögek. Az egyenlet:


2X+3X=180/a bal oldal összevonása után


5X=180/:5


X=36


Innen 2X=72, 3X=108


Ha pedig összeadod a belső szögeket, akkor


2x72+2x108=144+216=360 fok jön ki.

2016. ápr. 28. 21:48