1/5^-2 (egy ötöd a mínusz másodikon.) enneka megoldása miért nem 1/25?
2016. ápr. 23. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A feladat

n = (1/5)^(-2)


Mivel

1/5 = 5^(-1)

ezért

n = [5^(-1)]^(-2)


Hatvány hatványozásakor a kitevőket összeszorozzuk.


A kitevők szorzata:

(-1)*(-2) = 2

ezért

n = 5^2

n = 25

=====


Számológéppel egyszerűen ellenőrizheted.

2016. ápr. 23. 12:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, én máshogy gondolkodtam
2016. ápr. 23. 12:29