Szamitsuk ki az ABC háromszög köré írt kor kozeppontjanak koordinátáit, valamint a kor sugarat ha A (6;2) B (-1;-5) C (7;-5)?

Kérlek segítsetek!
2016. ápr. 20. 21:27
 1/3 Fibonacci ***** válasza:
2016. ápr. 20. 22:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyílvánvalóan a középpont és az egyes csúcsok távolsága azonos. Egyszerű pitagorasz tételt felírod, ebből van három egyenleted három ismeretlennel. Két ismeretlen a pont koordinátái, a harmadik pedig a sugár.

Szóval egyszerű egyenletrendszer megoldás. Tehát ha az i-edik csúcspont Pi(xi,yi), ahol i=1,2,3, akkor az egyenletrendszer


(x-xi)^2+(y-yi)^2=R^2 (i=1,2,3)


és ezt kell megoldani. A kör középpontja C(x,y) sugara pedig R.


Remélem érthető, egyenletrendszert meg csak tudsz megoldani :D

2016. ápr. 20. 22:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek :)
2016. ápr. 21. 15:19