Kérlek segítsetek!2016. ápr. 20. 21:27
1/3 Fibonacci válasza:
Ugyanez más adatokkal:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2/3 anonim válasza:
Nyílvánvalóan a középpont és az egyes csúcsok távolsága azonos. Egyszerű pitagorasz tételt felírod, ebből van három egyenleted három ismeretlennel. Két ismeretlen a pont koordinátái, a harmadik pedig a sugár.
Szóval egyszerű egyenletrendszer megoldás. Tehát ha az i-edik csúcspont Pi(xi,yi), ahol i=1,2,3, akkor az egyenletrendszer
(x-xi)^2+(y-yi)^2=R^2 (i=1,2,3)
és ezt kell megoldani. A kör középpontja C(x,y) sugara pedig R.
Remélem érthető, egyenletrendszert meg csak tudsz megoldani :D
3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek :)
2016. ápr. 21. 15:19