Fizika 11. osztályos feladat, hőtan témakör?


Sürgősen segítség kéne, 11. osztályos fizika feladatokat kaptam amikből hétfőn írok(szám szerint 13db maradt amivel nem tudtam mit kezdeni), ez dönti el a sorsomat év végén, gondoltam kiírom őket ide külön-külön, így szól az egyik:

a, mekkora hőmennyiség szükséges 100g tömegű, 27C hőmérsékletű ólomdarab megolvasztásához?

b,az olvadásponton lévő, megolvadt, 100g tömegű ólmot 1,5dm3 (köbdeciméter), 20C hőmérsékletű vízbe öntjük. Mekkora lesz a közös hőmérséklet?

+(a hőveszteségtől eltekintünk, az ólom fajhője 130, olvadáspontja 327C, olvadáshője 24, a víz fajhője 4200)



2016. ápr. 20. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

a) Q=c*m*dT ez az a hő, ami az ólom felmelegítéséhez szükséges

Q = 130*0.1*(327-27) = 130*0.1*300 = 3900 Joule


az olvadáshő szorozva a tömeggel pedig megadja, hogy a megolvasztáshoz mekkora hőre van szükség:

Qo = Lo*m = 24*0.1 = 2.4

Tehát a megolvasztáshoz szükséges hőmennyiség Q+Qo=2902.4 Joule


Gondolom a többi feladatnál is hasonló szisztéma szerint kell gondolkozni, legalább megpróbálhatnád...

2016. ápr. 20. 13:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyílván egyszerű képletbe helyettesítésről ban szó, amit az előző válaszoló részben fel is használt.


Lapozgatni kell a fv. táblát!

2016. ápr. 20. 17:56