2016. ápr. 18. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

x-tengely metszése esetén y=0

y-tengely metszése esetén x=0


Ezeket beírod az egyenletbe, és kiszámolod, ami marad ismeretlen.

2016. ápr. 18. 20:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Tovább tart leírni, mint behelyettesíteni:


x=0-ban -5y=5 ---> y=-1-ben metszi y tengelyt


y = 0-ban x = 5 vagyis x = 5 helyen metszi az x tengelyt

2016. ápr. 18. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Helyettesíts be! Az y tengelyt ott metszi az egyenes, ahol x= 0, tehát meg kell oldanod a 0-5y=5 egyenletet.

Az x tengelyt ott metszi, ahol y=0, tehát oldd meg az x-5*0=5 egyenletet.

2016. ápr. 18. 20:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 18. 20:53