Matematika feladatok, segítene rajtam valaki? 11. -es anyag, áttekintés


Nos, itt vannak a feladatok, amelyekkel problémáim vannak:

1)

2cos^2 x+7sinx+2=0

Gondolom át kéne írni a sin-t cos-ba, vagy hasonló, de egyszerűen nem tudom hogyan is kell.

2)

4^x+7*2^x-1=2

5)

Egy négyzet egyik oldala illeszkedik az x+2y=5 egyenletű egyenesre. A négyzet egyik csúcsa az A(4;3) pont.

a) írja fel az A csúcsra illeszkedő oldalegyenesek egyenletét!

b) mekkora a négyzet területe?


6) Gábor és Éva fagyizni mennek. Hatféle ízű fagylaltot lehet kapni. Egymásnak választanak.

a) Gábor a hatféle ízből csak négyet szeret. Mekkora a valószínűsége, hogy Éva olyan 3 gombóc fagyit választ neki, amelyben legalul Gábor által kedvelt gombóc van?

b) Számítsa ki annak a valószínűségét, hogy Gábor pontosan kétféle ízű fagyiból választ Évának 3 gombóc fagyit. (Évának sem mindegy a gombócok sorrendje!)


Ennek a feladatnak pl az alapvető megértése is...hát...érdekes.


7) Egy konvex négyszög alakú telek oldalainak hosszúságai rendre: 50 m, 70 m, 60 m, 90 m. Az 50 és 70m-es oldalak találkozási pontjából a telek szemközti csúcsába 95 m hosszú, egyenes út vezet. Mekkora a telek másik két sarokpontjának a távolsága?


8)

(ezt sajnos nem tudom másképp leírni)

Kettes alapú logaritmus x^3- kettes alapú logaritmus 8x=1



Vélemény?? Tudna segíteni valaki? Némelyikbe belekezdtem már, de egyiknek sem jutottam el a végére, valahol mindig elakadok, végső elkeseredettségemben fordultam felétek a feladatokkal. Ha valaki igazán ráér, leírná nekem hogyan is kellene megoldani őket?

Előre is megköszönöm :)


2010. ápr. 6. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Nos, úgyis a matek gyakorlom, szóóóóval:

sin^2 x+cos^2 x =1

Ez alapján cos^2 x=1-sin^2 x

Ezt behelyettesíted:

2(1-sin^2 x)+7sinx+2=0 Tovább egyenlő 2-2sin^2 x+7sinx+2=0 Ez tovább egyenlő -2sin^2 x+7sinx+4=0 Most új ismeretlent kell bevezetni. Legyen sinx=a-val. Ekkor tehát az egyenlet így fog kinézni: -2a^2+7a+4=0. Ezt megoldóképlettel megoldod, kijön hogy a1=1,a2=0,5. Ezt vissza kell helyettesíteni. Ha sinx=1, akkor x=90, ha sinx=0,5, akkor x=30.

Nekem ez az elméletem. :D Remélem érthető volt.

2010. ápr. 6. 16:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha visszaellenőrzöl,nem jön ki, szóval lehet,hogy nincs megoldás. De az, hogy a másodiknak sem akar kijönni, már gyanús. Az exponenciális dolgokat oda-vissza fújom. Biztos, hogy jól írtad be?
2010. ápr. 6. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

4^x+7*2^x-1=2

új változó bevezetése 2^x= a

4^x=(2^2)^x = (2^x)^2 = a^2

a^+7a-3=0


a12=.... és utána behelyettesíted mind a kettő (vagy nem tudom mi jön ki) az a=2^x

talán :D

2010. ápr. 6. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó hülyeség. A másodiknál a kettes alapú logaritmusát kell venni, és akkor egy egyszerű egyenlet lesz belőle, csak nem nagyon van megoldása.


Első.

2010. ápr. 6. 16:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz!

Jól írtam le a feladatot :)

Átszámoltam most én is, a másodfokú egyenletnél lehet a baki! Nálam a1=4, a2= -0,5

És a 4 az már jó :)

Köszönöm a segítséget! Esetleg a többi? :/

2010. ápr. 6. 17:30
 6/9 anonim ***** válasza:

8) log[2]x^3 - log[2]8x = 1


Először elvégzed a kikötéseket (x>0).


Utána betolsz az egész alá egy kettest, ahonnan egyszerűsítés után a következőt kapod:


(x^3)/(8x) = 2.


Ezt átalakítva:


x(x - 4)(x + 4) = 0 adódik, ahonnan a kikötések miatt x = 4.

2010. ápr. 6. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:

7)


Legyenek a négyszög csúcsai rendre A, B, C és D!

Ekkor AB = 50, BC = 70, CD = 60, DA = 90 és AC = 95. Kérdés: AC = ?


Az AC szakasz meghatározásához az ABC háromszögre kell alkalmazni a koszinusztételt:


AC^2 = AB^2 + BC^2 - 2*AB*BC*cos(ABC), ahol az ABC szög még nem ismert. Ennek meghatározása érdekében két szögre kell bontani: ABD szögre és CBD szögre. E két szög rendre az ABD háromszögre és a CBD háromszögre alkalmazott koszinusztétellel határozható meg.


Ennyi, csak be kell helyettesíteni.

2010. ápr. 6. 18:17
 8/9 A kérdező kommentje:
Hm, köszönöm szépen. A szög kiszámítása viszont némiképp homályos még mindig... :S
2010. ápr. 6. 18:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Csinálj ábrát! Aztán nézd meg a függvénytábla 355.22-es pontját! "a"-t, "b"-t és "c"-t ismered, így kapsz egy-egy értéket cos(ABD)-re és cos(CBD)-re. Ezután számológépen nyomsz egy cos(-1)-et (koszinusz mínusz egyediken - általában a 2ndF gomb és a cos gomb megnyomásával lehet), és megkapod a két szöget. Ezeknek az összege az ABC-szög.
2010. ápr. 7. 01:02