Hány éves az aki azt mondja: 3 év múlva feleannyi idős leszek mint amennyi A 6 évvel ezelőtt volt amikor én harmadannyi éves voltam mint amennyi A most?

Hiábba próbáltam leirni a képletet sehogy sem tudtam ha lehet akkor a megoldás menetét is kérném elöre is köszönöm .

2016. ápr. 11. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd le, hol tartasz.
2016. ápr. 11. 17:14
 2/5 A kérdező kommentje:

(X+3):2=A-6


De bevallom öszintén kételkedem

2016. ápr. 11. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem idáig jó:

"Hány éves az aki azt mondja: 3 év múlva feleannyi idős leszek mint amennyi A 6 évvel ezelőtt volt"


Innen még dolgozd fel:

"amikor én harmadannyi éves voltam mint amennyi A most?"

2016. ápr. 11. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Életkor most

============

Én : x

A : y


Életkor 3 év múlva

==================

Én : x + 3

A : y + 3


Életkor 6 évvel ezelőtt

=======================

Én : x - 6

A : y - 6


I. Első összefüggés: "3 év múlva feleannyi idős leszek, mint amennyi A 6 évvel ezelőtt volt ..."


(x + 3) * 2 = y - 6


II. Második összefüggés: "... 6 évvel ezelőtt ... én harmadannyi idős voltam, mint amennyi A most"


(x - 6) * 3 = y


A két egyenletben a zárójeleket felbontva, és rendezve a következőt kapjuk:


2x - y = -12

3x - y = 18


Az egyenletrendszer megoldása: x = 30, y = 72


Tehát az illető most 30 éves.

2016. ápr. 12. 13:02
 5/5 Érdekeesség válasza:
Szuper megoldás!
2024. febr. 13. 18:23