1. szamitsatok ki 500 ml 0,2 M H2SO4 oldat elkeszitesehez szukseges 98% koncentracioju q=1,84 g/cm3 surusegu oldat terfogatat.
elore is koszonom! :)
2016. ápr. 3. 18:38
1/2 Arp Du válasza:
500 ml=0,5 l 0,2 M=0,2 mol/l H2SO4 (1 l=1 dm3)
0,5 l*0,2 mol/l=0,1 mol H2SO4
(ha 1 l-ben van 0,2 mol, akkor 0,5 l-ben van 0,1 mol)
n=M*m= 98 g/mol*0,1 mol= 9,8 g H2SO4
elkészítéshez az oldat 98 %-os: 9,8/0,98= 10 g
(10g oldatban van 9,8g H2SO4)
térfogata
V=m/ρ= 10g/1,84g/cm3= 5,43 cm3
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!
2016. ápr. 4. 15:56