Segitene valaki a kemia haziban?


1. szamitsatok ki 500 ml 0,2 M H2SO4 oldat elkeszitesehez szukseges 98% koncentracioju q=1,84 g/cm3 surusegu oldat terfogatat.


elore is koszonom! :)



2016. ápr. 3. 18:38
 1/2 Arp Du ***** válasza:

500 ml=0,5 l 0,2 M=0,2 mol/l H2SO4 (1 l=1 dm3)

0,5 l*0,2 mol/l=0,1 mol H2SO4

(ha 1 l-ben van 0,2 mol, akkor 0,5 l-ben van 0,1 mol)

n=M*m= 98 g/mol*0,1 mol= 9,8 g H2SO4


elkészítéshez az oldat 98 %-os: 9,8/0,98= 10 g

(10g oldatban van 9,8g H2SO4)

térfogata

V=m/ρ= 10g/1,84g/cm3= 5,43 cm3

2016. ápr. 3. 22:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!
2016. ápr. 4. 15:56