Kérdés: Írd le hatványok segítségével az állításokat,és döntsd el,hogy igazak-e.
a,az 5 és a 10 szorzatának a reciproka egyenlő az 5 és a 10 reciprokának a szorzatával.
b, az 5 és a 10 összegének reciproka egyenlő az 5 és a 10 reciprokának összegével.
c,az 5 és a 10 szorzatának a négyzete egyenlő az 5 és a 10 négyzetének a szorzatával.
d,az 5 és a 10 összegének a négyzete egyenlő az 5 és a 10 négyzetének összegével.
2016. jan. 17. 16:33
1/3 anonim válasza:
a) (5*10)^-1=5^-1*10^-1 , ez igaz
b) (5+10)^-1=5^-1+10^-1 , ez nem igaz
c) (5*10)^2=5^2*10^2 , ez igaz
d) (5+10)^2=5^2+10^2 , ez sem igaz
Az igaz állítások a hatványazonosságokból következnek, a többi nem igaz.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. jan. 17. 17:37