Segítene valaki a matematika háziban?


Kérdés: Írd le hatványok segítségével az állításokat,és döntsd el,hogy igazak-e.

a,az 5 és a 10 szorzatának a reciproka egyenlő az 5 és a 10 reciprokának a szorzatával.

b, az 5 és a 10 összegének reciproka egyenlő az 5 és a 10 reciprokának összegével.

c,az 5 és a 10 szorzatának a négyzete egyenlő az 5 és a 10 négyzetének a szorzatával.

d,az 5 és a 10 összegének a négyzete egyenlő az 5 és a 10 négyzetének összegével.



2016. jan. 17. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

a) (5*10)^-1=5^-1*10^-1 , ez igaz

b) (5+10)^-1=5^-1+10^-1 , ez nem igaz

c) (5*10)^2=5^2*10^2 , ez igaz

d) (5+10)^2=5^2+10^2 , ez sem igaz

Az igaz állítások a hatványazonosságokból következnek, a többi nem igaz.

2016. jan. 17. 17:18
 2/3 anonim ***** válasza:

a) I

b) H

c) I

d) H

2016. jan. 17. 17:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. jan. 17. 17:37