Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


300 mg 30%-os alkoholos oldatból 70%-os oldatot szeretnénk készíteni. Desztillált víz és 90%-os oldat állrendelkezésünkre.

Melyiket,illetve abból mennyit használjunk fel? A koncentrációk tömegre vonatkoznak.


2016. ápr. 3. 16:07
 1/1 Minekvan ***** válasza:
300*0,3+mv*0,9=(300+mv)*07 ebből mv=?
2016. ápr. 3. 16:14