Fizikából szorgalmi feladatot kaptam, valaki?


1. Feladat

Hogyan határozzuk meg az indukált áram irányát?


2. Feladat

Mennyi a hálózati feszültség fázisszöge és pillanatnyi értéke a t1=0,005 s és t2=0,01 s időpontokban?


Köszönöm szépen!!!



2016. ápr. 3. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez eléggé hiányos így.
2016. ápr. 3. 10:47
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennyi pedig, így van leírva a nyomtatott papíron.
2016. ápr. 3. 10:59
 3/4 anonim ***** válasza:

1. A Lenz-törvény alapján: [link]


2. Valami megállapodás csak volt a t0 = 0 pillanatbeli φ0 fázis szögre…

Amúgy a pillanatnyi feszültségértékek:

u(t1) = Umax*sin(ω*t1 + φ0) = gyök(2)*Ueff*sin(2*π*f*t1 + φ0),

u(t2) = gyök(2)*Ueff*sin(2*π*f*t2 + φ0).

Na most t1 és t2 benne van a feladatban, Ueff-ről és f-ről pedig elég közismert, hogy 230 V (illetve annak kéne lennie, de általában kevesebb) és 50 Hz. A φ0 az kevésbé ismert, mert kérdés, hogy honnan mérjük az időt, leggyakrabban 0°, esetleg 90° vagy –90°. Szerintem számold ki mind a háromféle esetre, és az jó lesz. (Ugye a behelyettesítés megy?)

2016. ápr. 3. 11:21
 4/4 anonim ***** válasza:

A fázis szöget elfelejtettem leírni…

φ1 = 2*π*f*t1 + φ0,

φ2 = 2*π*f*t2 + φ0,


De a Δφ1 = φ1 – φ0-ból és a Δφ2 = φ2 – φ0-ból kiesik a φ0, így ezek egyértelműek lesznek: Δφ1 = 90° és Δφ2 = 180°. (A pillanatnyi feszültségértékek megváltozásából sajnos a szinusz miatt nem esik ki a φ0.)

2016. ápr. 3. 11:26