Hajni28000 kérdése:

(kilencedikes kémia) 1. Hány dm3 standardállapotú hidrogéngáz képződik 1, 00g alumíniummal fölös mennyiségű kénsavoldatból?

2016. márc. 31. 17:24
 1/2 Anonymus012 ***** válasza:

Szia!


2Al+3H2SO4-> Al2(SO4)3+ 3H2


n(Al)=1/27=0,037mol


Ha 2 mol Al-ből lesz 3 mol H2 akkor 0,037mol-ból x


n(H2)=0,037*3/2=0,0555mol

V(H2)=0,0555*24,5=1,36dm^3 fog fejlődni.


(ha nem szereted az aránypárokat akkor 0,037*1,5=0,0555mol mert 2/3=1,5)

2016. ápr. 2. 11:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Kőszi
2016. ápr. 2. 12:00