2016. márc. 31. 17:24
1/2 Anonymus012 válasza:
Szia!
2Al+3H2SO4-> Al2(SO4)3+ 3H2
n(Al)=1/27=0,037mol
Ha 2 mol Al-ből lesz 3 mol H2 akkor 0,037mol-ból x
n(H2)=0,037*3/2=0,0555mol
V(H2)=0,0555*24,5=1,36dm^3 fog fejlődni.
(ha nem szereted az aránypárokat akkor 0,037*1,5=0,0555mol mert 2/3=1,5)
2/2 A kérdező kommentje:
Kőszi
2016. ápr. 2. 12:00