Téglalap alapú gúla Felszíne?

a=5cm b=3cm M=6cm

2016. márc. 30. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

3 fajta síkidomból áll.

I.

Alap: téglalap

T=a*b


II.

Háromszög I. (2db)

(a*m1)/2

m1=> (M^2+(b/2)^2)=m1^2


III.

Háromszög II. (2db)

(b*m2)/2

m2=> (M^2+(a/2)^2)=m2^2

2016. márc. 30. 18:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sokat segített!
2016. márc. 30. 19:07