Egy téglalap alapú hasáb éleinek aránya 2:3:4. Az egy csúcsból induló élei hosszának összege: 36cm. Mekkora a hasáb térfogata és felszíne? (részletes leírással ha lehetne)

2012. jan. 21. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy csúcsból a három különböző hosszúságú él indul ki. Legyen a legrövidebb él 2x, a közepesen hosszú 3x és a leghosszabb 4x, így teljesül az arány.

2x+3x+4x=36

9x=36

x=4

2x = 8 cm az egyik oldal

3x = 12 cm a másik oldal

4x = 16 cm a harmadik oldal

A = 2 * (8*12 + 12*16 + 16*8) = 832 cm2

V = 8*12*16 = 1536 cm3

2012. jan. 21. 23:32