2012. jan. 21. 22:07
1/1 anonim válasza:
Egy csúcsból a három különböző hosszúságú él indul ki. Legyen a legrövidebb él 2x, a közepesen hosszú 3x és a leghosszabb 4x, így teljesül az arány.
2x+3x+4x=36
9x=36
x=4
2x = 8 cm az egyik oldal
3x = 12 cm a másik oldal
4x = 16 cm a harmadik oldal
A = 2 * (8*12 + 12*16 + 16*8) = 832 cm2
V = 8*12*16 = 1536 cm3