Fizika házi megoldásában segítene valaki?

Feladat; Azt figyeltük meg, hogy a sík jégen 3m/s sebességgel ellökött korong 4s múlva áll meg. Mekkorra a csúszási súrlódási együttható? Létszi segítsen aki tud mert kb 2 órája próbálom megoldani de nem sikerül. A válaszokat előre is köszönöm

2016. márc. 29. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a képlet megvan, hogy Fs = mű x Fny


tehát amit keresünk: mű = Fs/Fny = m a / m g = a / g


a = delta v / delta t (itt persze nem gyorsulás, hanem lassulást jelent)

= 3/4


g = 10 mondjuk


és akkor mű = 3 / 4 / 10

2016. márc. 29. 17:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2016. márc. 29. 21:20