Feladat; Azt figyeltük meg, hogy a sík jégen 3m/s sebességgel ellökött korong 4s múlva áll meg. Mekkorra a csúszási súrlódási együttható? Létszi segítsen aki tud mert kb 2 órája próbálom megoldani de nem sikerül. A válaszokat előre is köszönöm2016. márc. 29. 14:49
1/2 anonim válasza:
Az a képlet megvan, hogy Fs = mű x Fny
tehát amit keresünk: mű = Fs/Fny = m a / m g = a / g
a = delta v / delta t (itt persze nem gyorsulás, hanem lassulást jelent)
= 3/4
g = 10 mondjuk
és akkor mű = 3 / 4 / 10
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2016. márc. 29. 21:20