Le tudnátok írni nekem a lenti feladat két alpontjának reakciósorait?


a)Hogy állítunk elő kénsavat kiindulva piritből (FeS2) vagy cinksulfitből?

b) Hogyan állítunk elő NH3-ból kiindulva salétromsavat?



2016. márc. 21. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:

B, Levegobol nyerik a nitrogent, aztan szintezissel eloallitjak az ammoniat. N2 +3 H2 =》2NH3


Ezt kb. 700 fokra hevitik, es platinakatalizatorral elegetik oxigennel.

4NH3 + 5 O2 =》4NO + 6 H2O

A nitrogen-monoxid spontan oxidalodik.

2 NO + O2 =》 2 NO2

majd

2NO2 + H2O + 1/2 O2 =》 2HNO3


Reszfolyamatokat kihagyva egyszeruen : NH3+ 2 O2 =》 HNO3 + H2O

2016. márc. 21. 21:16