2016. márc. 19. 14:12
1/2 vurugya béla válasza:
Legyen a hatszög ABCDEF.
AB, CD éd EF oldalak meghosszabbításával egy PQR szabályos háromszög keletkezik - úgy betűztem, hogy AFP és BCQ és DER is szabályos háromszögek.
AD+DC = AD+DQ = QP-AP = RP-PF = FE+ER = FE+ED
és ez bármelyik két szomszédos oldallal eljátszható.
Szép feladat!
2/2 A kérdező kommentje:
Gyönyörű megoldás, köszönöm szépen!
2016. márc. 20. 08:14