Adrian.Leverkuhn kérdése:

Egy hatszög minden szöge 120 fok. Mutassa meg, hogy két szomszédos oldal összege megegyezik a szemben fekvő szomszédos oldalak összegével. (? )


2016. márc. 19. 14:12
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

Legyen a hatszög ABCDEF.

AB, CD éd EF oldalak meghosszabbításával egy PQR szabályos háromszög keletkezik - úgy betűztem, hogy AFP és BCQ és DER is szabályos háromszögek.

AD+DC = AD+DQ = QP-AP = RP-PF = FE+ER = FE+ED

és ez bármelyik két szomszédos oldallal eljátszható.


Szép feladat!

2016. márc. 20. 00:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Gyönyörű megoldás, köszönöm szépen!
2016. márc. 20. 08:14