Sürgős segítség kene matekban! Segitenetek? :' (


Hetfon dogat irok ebbol es 1 hetet hianyoztam ezert nem ertem.. ezeket a hozzarendeleseket kell abrazolni grafikonokon:

X-->3/4x-2

X-->2x-2

X-->2x

X-->-3x-4


Elore is koszonom a segitseget!:)


2016. márc. 19. 10:03
 1/9 anonim válasza:

Azt látjuk hogy általános esetben így tudod leírni a képleteket: A*x+B

Az első példádnál A=3/4 , B=-2

A jelenti a meredekséget, B pedig megadja hogy ahol x=0, ott az y tengelyt hol metszed.

Itt ki tudod rajzoltatni őket és kipróbálni: [link]

A második ábra a lényeges. Láthatod hogy a függévny támegy többek között a (0,-2) (azaz (0,B)) és a (8/3,0) ponton.

Ezt a másodikat így tudod kiszámolni:

0=3/4*x-2

2=3/4*x

8=3*x

8/3=x (ahol y=0, ebből inultunk ki)


Nem olyan vészesek ezek, kis gyakorlással menni fog. ;)

2016. márc. 19. 10:28
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem teljesen ertem.de azert koszonom:)
2016. márc. 19. 10:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Pl. Az 1.-nel -2-nel bejelolom az y tengelyen. Aztan 3at megyek fel 4et jobbra .. es a tobbi pontot h jelolom be?
2016. márc. 19. 10:45
 4/9 anonim válasza:

Ha 2 pontod biztosan megvan, akkor húzz meg az egyeneset vonalzóval ami átmegy rajtuk, és kész is.


1. pont

x=0

y=3/4*0-2

y=-2

tehát:(0,-2)


2. pont

Vagy számolhatod ahogy fent írtam, vagy lépheted ahogy te javasoltad, ez jobb is:

(0,-2) a kezdőpont a 3/4 meredekség miatt innen lépsz 3-at balra, 4-et fel -->

(0,-2)+(3,4) = (3,2)

tehát:(3,2)


Összekötöd (0,-2)-t és (3,2)-t, és kész is vagy.

Így már érthetőbb?

2016. márc. 19. 11:09
 5/9 anonim válasza:

*összekötöd: Az összekötés pontatlan, nem csak a két pont közötti szakas az érdekes, hanem az egész egyenes.

Tedd a vonalzót a két pontra aztán húzd ameddig elfér kényelmesen a papíron. :D

2016. márc. 19. 11:11
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen persze en is ezt csinalanam..csinlom is:)

Csak hat a matek tanarom evarja h az osszes pontot adjuk meg:((

2016. márc. 19. 16:30
 7/9 anonim válasza:

Milyen összes pontot?

Az egyenes végtelen pontból áll ugye. :) Grafikusan megadtad az összes pontot.

A képlet alapján az x-re vagy y-re ki tudod számolni a teljes koordinátát.

Minden pontot nem tudsz megadni kézzel, végtelen sokáig tartana. :)

2016. márc. 19. 16:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Es meg egy kerdes a tulajdonsagokat h kell megallapitani?
2016. márc. 19. 19:10
 9/9 A kérdező kommentje:

Kiharcoltam h ne kelljen megirnom... egy kis nyafogas:-ezt egyaltalan nem erteem!

Es kesz is:))

Elagyarazta es most mar teljesen vilagos:DD

2016. márc. 22. 16:13