Valaki, aki jó matekból segítene kiegészíteni pár mondatot?


1.Tetszőleges alfa szög szinuszának az i .........vektor alfa fokos elforgatottja végpontjának a ..... koordinátáját nevezzük.

2.Tetszőleges alfa szög koszinuszának az i egységvektor .... fokos elforgatottja végpontjának az ..... koordinátáját nevezzük.

3.Tetszőleges alfa szög tangensének az alfa szög szinuszának és koszinuszának ...-t nevezzük.

4.Tetszőleges alfa szög kotangensének az alfa szög ....-nak és ....-nak hányadosát nevezzük.

5.Elosztjuk a szöget 360-al és a továbbiakban a maradékkal foglalkozunk, mert az i egységvektor pont ugyanúgy áll, a teljes körök a szögfüggvények szempontjából nem számítanak. A maradék:

6.A maradék szöggel való elforgatottat leskicceljük, és nagyon figyelünk a szögekre, ezeket be is írjuk az ábrába. Mennyivel fordultunk túl a 180 fokon?

7.Bejelöljük a keresett szögfüggvénynek megfelelő koordinátát jelentő szakaszt. és a szokásos módon beletesszük egy derékszögű háromszögbe, ennek hegyesszöge mutatja meg nekünk melyik hegyes szöggel lehet alfát helyettesíteni a szögfüggvény meghatározásakor. Tehát sin(3090 fok) helyett sin (....fok)=......

8.Már csak az előjelről kell dönteni aszerint, hogy a tengely melyik felén helyezkedik el:Szinusz,tehát második koordináta, y tengely.Pozitív vagy negatív félsíkban fekszik? Tehát sin(3090 fok)=......


2016. márc. 15. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ha megértenéd először. Itt van egy videó a szinuszhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

2016. márc. 15. 22:31
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de még most sincsenek meg a megoldásokxd
2016. márc. 15. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:

1. egység, y

2. alfa, x

3. hányados

4. szinusz, koszinusz

5. alfa

6. alfával

7. erről szólt az 5-ös; elosztjuk maradékosan 360-nal a szöget: 3090°=8*360°+210°, tehát sin(3090°)=sin(210°), a 210° viszont nem hegyesszög. Azt viszont tudjuk, hogy 210°=180°+30°, tehát a keresett hegyesszög a 30°. Viszont a harmadik negyedben a szinusz negatív, de sin(30°) pozitív, ezért elé kell raknunk egy negatív előjelet, így sin(3090°)=-sin(30°). Ezzel megválaszoltam a 8-ast is.

2016. márc. 15. 23:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, párszor még meg kell nézni azt a videót:

[link]

2016. márc. 15. 23:44