Matekból kaptunk 20-25 feladatot és kéne a megoldásuk írok példát hogyan is kéne:(amikor ezt írom:'2:akkor ez azt jelenti hogy a négyzeten van

(a+b).(a+b)=a'2+ab+b2

(x+y).(x+y)=x2+2xy+y2 ezek a példák


(x+3).(x+3)=

(2x+3).(2x+3)=

(2x+3y).(2x+3y)=

(4a+3b).(4a+3b)=

(xy+2).(xy+2)=

(x+3).(x+7)=

(a-b).(a-b)=

(x-3).(x-3)

(x-y).(x-y)

(2x-3).(2x-3)

(2x-3y).(2x-3y)

(4a-3b).(4a-3b)

(x.y-2).(x.y-2)

(x-3).(x-7)

(a+b).(a-b)

(a-b).(a+b)

(x-y).(x+y)

(x+3).(x-3)

(2x-3).(2x+3)

(2x-3y).(2x+3y)

(4a+3b).(4a-3b)

(x.y+2).(x.y-2)

(x-3).(x+7)



2016. jan. 11. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Csináld meg őket, fényképezd le, ellenőrzöm őket szívesen. Megcsinálni neked kéne, ott van előtted a két azonosság, amit használni kell...
2016. jan. 11. 21:44
 2/4 anonim ***** válasza:

(x+3)*(x+3)= x^2+6x+9


De próbáld megérteni, hogy hogy működik, mert enélkül semmi értelme a dolognak.

2016. jan. 11. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

(x+3).(x+3)= x^2+6x+9

(2x+3).(2x+3)= 4x^2+12x+9

(2x+3y).(2x+3y)= 2x^2+12xy+9y^2

(4a+3b).(4a+3b)= 4a^2+24ab+9b^2

(xy+2).(xy+2)= x^2y^2+4xy+4

(x+3).(x+7)= x^2+7x+3x+21 = x^2+10x+21

(a-b).(a-b)= a^2-2ab+b^2

(x-3).(x-3) = x^2-6x+9

(x-y).(x-y) = x^2-2xy+y^2

(2x-3).(2x-3) = 4x^2-12x+9

(2x-3y).(2x-3y) = 4x^2-12xy+9y^2

(4a-3b).(4a-3b) = 16a^2-24ab+9b^2


Egyelőre ennyi, a lustaságot le kell győzni.

Ha meg nem érted: [link] :) Ezzel, és a példáimmal már biztosan menni fog.

2016. jan. 11. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elejét én is megcsináltam:

[link]

Ezzel: [link]

2016. jan. 11. 22:06