Egy fenyőfa törzsének hossza 11,5 m, vastagabbik vége 54 cm, vékonyabbik vége 36 cm átmérőjű. Mekkora a fenyőtörzs értéke, ha 1 m3 fenyőfa ára 17000 Ft fenyőbatka?

Nekem 3 150 780 ft jött ki eredményül, viszont nem tudom hogy jó-e :(
2016. márc. 15. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolj bele az eredménybe. Ha 17000 ft/köbméter a fa ára, akkor a te eredményed szerint a fa 185 köbméter lenne. EZ QRVA SOK!

61357 forint lesz egyébként a megoldás, de kiváncsi lennék te hogy indultál neki a feladatnak.

2016. márc. 15. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:

valamit nagyon elszámoltál


először számold ki hogy mennyi a teljes kúp magassága

pitagoras tétellel felírt egyenletrendszer

ebből már kitudod számolni a teljes kúp térfogatát és a hiányzó kúp térfogatát,


A kettő különbsége lesz a csonkakúp térfogata.


ezt kell megszorozni 17000 forinttal


2-3 köbméteres nagyságrendű eredmény lesz.

2016. márc. 15. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:
valszeg nem váltottad át a cm-t méterbe
2016. márc. 15. 13:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! igen, én is gondoltam hogy ez nem igazán lesz jó :( a felszín nekem 5372,11 cm2-re jött ki, és a térfogat 18 533,8 hol ronthattam el?? a magasság már megvolt adva a törzsének a hosszában nem ? vagy az nem az ?? borzasztóan nehezen megy ilyesmi megfogalmazásba átültetve ezek a térgeometriai feladatok :(
2016. márc. 15. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Ott rontottad el - mint amit korábban egy válaszoló már írt -, hogy az átmérőket nem váltottad át méterbe, hanem centiméterben számoltad őket.
2016. márc. 15. 13:52
 6/9 A kérdező kommentje:
átváltottam, és most sem jó :( bocsánat ha értetlenkedek, de nekem az első válaszadónál levő megoldás sehogy sem jön ki :/
2016. márc. 15. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:

De vigyázz

Nem a kúp hanem a csonkakup magassága van megadása

Este ha lesz időm kiszamolom

2016. márc. 15. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Csonkakúp térfogata:

V = [m*PI*(R^2 + R*r + r^2)]/3


Az adatok a feladatból:

m = 11,5m

D = 54cm = 0,54m --> R = D/2 = 0,27m

d = 36cm = 0,36m --> r = d/2 = 0,18m


V = [11,5*PI*(0,27^2 + 0,27*0,18 + 0,18^2)]/3 = 1,85 köbméter

értéke = V*17000 = 1,85*17000 = 31507 forint

2016. márc. 15. 19:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó!!! Nagyon nagyon köszönöm! Második nekifutásra nekem is ez jött ki, csak mivel az elsőnél nem ez lett, így azt hittem rossz lett :o meg sokan mondták hogy ki kell számolni a teljes kúpot.. én nem számoltam ki és mégis jó lett ezek szerint :)
2016. márc. 16. 08:15