Ha 1 botnak két vége van,2 botnak négy vége van, akkor 2 és fél botnak hány vége van?


2015. ápr. 10. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5
2015. ápr. 10. 13:27
 2/11 anonim ***** válasza:
2,5 botnak 7 vége van :-)
2015. ápr. 10. 13:27
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor a 6 az nem jó?

1 botnak: 2

2 botnak: 4

De ha egy botot kettévágunk, akkor annak is 2 vége lesz. Minden botnak 2 vége van.

2.5 botnak: 6

2015. ápr. 10. 13:32
 4/11 A kérdező kommentje:
*De ha kettévágunk egy botot, akkor annak a félnek is 2 vége lesz.
2015. ápr. 10. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:

bot * 2 = vég


1 * 2 = 2

2 * 2 = 4

2,5 * 2 = 5


5 ha mondom :D

2015. ápr. 10. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
2,5 botnak 6 vége van, plusz a botnak is vége van, így jön ki a 7
2015. ápr. 10. 13:39
 7/11 anonim ***** válasza:
A fél bot is bot.
2015. ápr. 10. 13:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy fél bot. A bot az mindenképpen bot, akármekkora, így hát mindig két vége van. Tehát 6.
2015. ápr. 10. 13:47
 9/11 A kérdező kommentje:

Meg lehet számolni.


___________

___________

_____


Ezek botok lennének, a kettő hosszabb 2 bot, a rövidebb a hosszabbnak a fele. Meg lehet számolni, hogy hány végük van.

2015. ápr. 10. 16:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem jól adta vissza az arányt, na mindegy, attól még meg lehet számolni.
2015. ápr. 10. 16:32
1 2