Egy kis segítséget kellene a matekházimhoz (? ) Estére kell ( cosx, sinx, tgx, ctgx)


1) 2*ctg3x +tg3x +3=0

2) sin(π/4+x) + cos(x- π/4)

3) sin2x=√2*cosx

4) 2*cosx*cos2x=cosx

5) 2*sin^2x-7*sinx+3=0

előre is köszönöm :)



#ctgx
2016. márc. 11. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

tg3x=u


2/u+u+3=0


2+u^2+3u=0


u1=-1 -> tg3x=-1 -> x=-pí/2+-2kpí

u2=-2 -> ...

2016. márc. 11. 16:19
 2/4 Arp Du ***** válasza:

2) Lehet hogy: sin(x+ π/4)=cos(x- π/4)

mert az eltolódás a szögek közt π/2: sin(y+ π/2) és cos(y)


4)

a cosx=0 megoldás, x=π/4 +k*π


ha cosx nem= 0,leosztva cosx-szel

2*cos2x=1

cos2x=0,5


5)

sinx=u helyettesítéssel


2*u^2 -7*u +3=0

#1-hez hasonlóan

2016. márc. 11. 18:59
 3/4 Arp Du ***** válasza:

3)

sin2x=2*sinx*cosx azonosság


2*sinx*cosx=√2*cosx

a cosx=0 megoldás (0=0)

x=π/2 +k*π


ha cosx nem= 0 ,leosztva cosx-szel

2*sinx=√2

sinx=√2/2

x1= +π/4 +k*2π

x2= -π/4 +l*2π k,l egész számok


4)* cosx=0 x=π/2 +k*π


5)

másodfokú egyenlet megoldóképlettel

u1= 3, u=sinx nem lehet 1-nél nagyob (-1≤sinx≤+1)

u2= 0,5

sinx=0,5

2016. márc. 11. 21:24
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. márc. 15. 11:12