1) 2*ctg3x +tg3x +3=0
2) sin(π/4+x) + cos(x- π/4)
3) sin2x=√2*cosx
4) 2*cosx*cos2x=cosx
5) 2*sin^2x-7*sinx+3=0
előre is köszönöm :)
#ctgx
2016. márc. 11. 15:36
1/4 anonim válasza:
tg3x=u
2/u+u+3=0
2+u^2+3u=0
u1=-1 -> tg3x=-1 -> x=-pí/2+-2kpí
u2=-2 -> ...
2/4 Arp Du válasza:
2) Lehet hogy: sin(x+ π/4)=cos(x- π/4)
mert az eltolódás a szögek közt π/2: sin(y+ π/2) és cos(y)
4)
a cosx=0 megoldás, x=π/4 +k*π
ha cosx nem= 0,leosztva cosx-szel
2*cos2x=1
cos2x=0,5
5)
sinx=u helyettesítéssel
2*u^2 -7*u +3=0
#1-hez hasonlóan
3/4 Arp Du válasza:
3)
sin2x=2*sinx*cosx azonosság
2*sinx*cosx=√2*cosx
a cosx=0 megoldás (0=0)
x=π/2 +k*π
ha cosx nem= 0 ,leosztva cosx-szel
2*sinx=√2
sinx=√2/2
x1= +π/4 +k*2π
x2= -π/4 +l*2π k,l egész számok
4)* cosx=0 x=π/2 +k*π
5)
másodfokú egyenlet megoldóképlettel
u1= 3, u=sinx nem lehet 1-nél nagyob (-1≤sinx≤+1)
u2= 0,5
sinx=0,5
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. márc. 15. 11:12