Hogyan kell megoldani ezt a matematika feladatot?


Egy kétjegyű szám számjegyeinek az összege hét. Ha ennek a számnak a kétszereséhez hozzáadom a számjegyek felcserélésével kapott szám háromszorosát, akkor 206-ot kapok. Melyik lehet ez a szám?


Már vagy tizedjére csinálom, de nem akar kijönni sehogy. Nagyon sürgős lenne!



2016. márc. 9. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

x+y=7

2*(10x+y)+3*(10y+x)=206


Ezeket írd fel, valszeg nem vetted figyelembe a helyiértéket. Az első egyenletből ki tudod fejezni az x-et pl., behelyettesíted a másodikba, és megoldod.

2016. márc. 9. 18:38
 2/6 anonim ***** válasza:
A megoldás 25.
2016. márc. 9. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

A megoldás:

[link]

2016. márc. 9. 19:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2016. márc. 9. 19:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van egy kétjegyű szám amihez hozzáadom a számjegyeink felcserélésével kapott számot akkor az a számjegyek összegének tizenegyszerese lesz. Tehát 206-77-77=52 a felcserélt szám tehát az eredeti 25, fejben, betűk nélkül...
2016. márc. 11. 05:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem írom le a levezetést, a megoldás a 25, a jegyek felcserélésével kapott szám 52. 25x2+52x3=50+156=206.
2016. jún. 17. 21:18