9. osztályos feladat. Hogy jött ki?


//= abszolút érték

7-4. /x/= 1/5.x+1

hogy lett ez x = 10/7

X =-30/19 ???



2016. márc. 5. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi ez a pontozás? Írd le egyértelműen a feladatot és zárójelezz, ha épp valami a nevezőben vagy a számlálóban van, mert így kapásból legalább tízféleképp értelemezhető az, amit leírtál.

Vagy írd le egy papírra, fényképezd le, és töltsd fel!

2016. márc. 5. 22:55
 2/3 tatyesz ***** válasza:

7-4·|x|=1/5·x+1


1. eset: tegyük fel, hogy x>0


7-4x=1/5x+1 /+4x, -1

6 = 21/5x /:(21/5)

10/7=x (ez a feltevésnek is megfelel)


2. eset: tegyük fel, hogy x<0


7+4x=1/5x+1 /-1/5x, -7

19/5x = -6 /:(19/5)

x=-30/19 (ez a feltevésnek is megfelel)

2016. márc. 6. 09:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. márc. 6. 16:25