//= abszolút érték
7-4. /x/= 1/5.x+1
hogy lett ez x = 10/7
X =-30/19 ???
2016. márc. 5. 22:52
1/3 anonim válasza:
Mi ez a pontozás? Írd le egyértelműen a feladatot és zárójelezz, ha épp valami a nevezőben vagy a számlálóban van, mert így kapásból legalább tízféleképp értelemezhető az, amit leírtál.
Vagy írd le egy papírra, fényképezd le, és töltsd fel!
2/3 tatyesz válasza:
7-4·|x|=1/5·x+1
1. eset: tegyük fel, hogy x>0
7-4x=1/5x+1 /+4x, -1
6 = 21/5x /:(21/5)
10/7=x (ez a feltevésnek is megfelel)
2. eset: tegyük fel, hogy x<0
7+4x=1/5x+1 /-1/5x, -7
19/5x = -6 /:(19/5)
x=-30/19 (ez a feltevésnek is megfelel)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. márc. 6. 16:25