Bfghj kérdése:

Ezt ti ertitek? 4. Osztalyos feladat.


Szoval ocsemnek hazija


Egy sífutó a 10km es távból 2500m rel többet tett meg, mint amennyi még a célig visszavolt.


a) hány métert tett meg?

b) hány métert kell még mentennie a célig?



2016. jan. 3. 14:49
 1/5 anonim válasza:
23%
Ha jól értelmezem, akkor 10000 métert tett meg és elvileg bent van a célban, de lehet, hogy én gondolom rosszul.
2016. jan. 3. 14:55
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

x+2500 + x =10000

2*x + 2500 = 10000

2*x = 7500

x = 3750


b) 3750 m-t kell megtennie a célig.

a) 10000 – 3750 = 6250 m-t tett meg.


6250 + 3750 = 10000

6250 – 3750 = 2500

2016. jan. 3. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Negyedik osztály, szóval az egyenletek most nem játszanak...


Próbálj be pár adatot:

mondjuk ha megtett 6000 métert, akkor még 4000 van hátra, akkor 2000 méterrel tett meg többet.

Most sikerült jól beleválasztanom, mert elég közel van a megoldáshoz, de mondjuk próbáld meg a 6500-3500-at

ennek a különbsége 3000, ez meg már sok

6250-re a fennmaradó táv 3750, 6250-3750=2500, ez a jó

Pár próbálgatás után kijön.


A másik módszer mondjuk lehetne az, hogy máshogy tesszük fel a kérdést. Tulajdonképpen két szám összege 10000, különbsége pedig 2500. melyik ez a két szám?

2016. jan. 3. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
a) 7500m; b) 2500m.
2016. jan. 3. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó megoldás nem jó. Ne zavarjátok össze a kérdezőt.
2016. jan. 4. 21:11