Deriválás: f (x) =x*4^ (x^2-5). Derivált? Érintő? Magyarázat?


2016. márc. 3. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés igazából?
2016. márc. 3. 22:46
 2/5 A kérdező kommentje:
Deriváld és határozd meg az érintőjét. :/
2016. márc. 3. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Az érintőjét, hol?

[link]

2016. márc. 3. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy egyszerűbb feladaton a részletesebb magyarázat:

[link]

(Az "x" egérrel, a "h" környezet csúszkával állítható.)

2016. márc. 3. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:

f'(x)= 1*4^(x^2-5) + x*4(x^2-5)*ln(4)*2x


Elöször is a szorzat (pq)'=p'q + pq'

p = x, q = 4^(x^2-5)


Aztán a q derivältja a länc szabäly:


(r(j(x)))' = r'(j(x))*j'(x), ahol r= 4^... és j= x^2-5


Az éritőt úgy kapod meg az adott pontban, hogy a deriváltba behelyettesíted az adott x koordinátát, majd a meredekség ismeretében felírjuk egy egyenes egyenletét, ami a meredekség*X, ez még a nullán megy át. Azt el kell tolni az adott pontba. De ha deriválsz akkor ez már nem lehet gond, középiskolai anyag koordinátageometria,

2016. márc. 3. 23:54