2016. márc. 3. 22:37
2/5 A kérdező kommentje:
Deriváld és határozd meg az érintőjét. :/
2016. márc. 3. 22:49
4/5 anonim válasza:
Itt van egy egyszerűbb feladaton a részletesebb magyarázat:
(Az "x" egérrel, a "h" környezet csúszkával állítható.)
5/5 anonim válasza:
f'(x)= 1*4^(x^2-5) + x*4(x^2-5)*ln(4)*2x
Elöször is a szorzat (pq)'=p'q + pq'
p = x, q = 4^(x^2-5)
Aztán a q derivältja a länc szabäly:
(r(j(x)))' = r'(j(x))*j'(x), ahol r= 4^... és j= x^2-5
Az éritőt úgy kapod meg az adott pontban, hogy a deriváltba behelyettesíted az adott x koordinátát, majd a meredekség ismeretében felírjuk egy egyenes egyenletét, ami a meredekség*X, ez még a nullán megy át. Azt el kell tolni az adott pontba. De ha deriválsz akkor ez már nem lehet gond, középiskolai anyag koordinátageometria,